RSS

rozmieszczenie ludnosci w polsce

Nie możesz się ukryć


Temat: Uzytkownicy nastolatka- pomocni w nauce.. :)
">a ja jeszcze raz proszę o pomoc w geografii 1. Podaj przyczynę niższego współczynnika feminizacji w niektórych województwach. 2. Podaj przyczynę wyższego współczynnika feminizacji w niektórych województwach. 3. Wymień czynniki wpływające na rozmieszczenie ludności Polski. Najwyższy współczynnik feminizacji mają województwa z przemysłem lekkim i usługami zatrudniającymi kobiety. Duże aglomeracje miejskie mają znacznie wyższy wsp. fem. niż małe miejscowości i wsie. To tak pokrótce na temat pierwszego i drugiego. Jeżeli chodzi o 3... to chodzi o to, że...? Największa gęstość cechuje obszary silnie uprzemysłowione. Najmniejszą gęstość...
Źródło: alk1b40.nastolatek.pl/forum/viewtopic.php?t=17964Temat: Przebieg granicy zachodniej i Polacy po stronie Niemieckiej
Dzięki, głównie chodzi mi o rozmieszczenie ludności polskiej po stronie niemieckiej. Co do korekty to wiem że takie były np. wieś Nadole nad jeziorem Żarnowieckim. Wieś przyznano Niemcom a granica miała przebiegać przez jezioro. Jednak ludność wsi opowiedziała się za Polską. Granicę wytyczono na zachodnim brzegu jeziora. Czy były inne takie przypadki?
Źródło: dws.org.pl/viewtopic.php?t=4493


Temat: Uzytkownicy nastolatka- pomocni w nauce.. :)
a ja jeszcze raz proszę o pomoc w geografii 1. Podaj przyczynę niższego współczynnika feminizacji w niektórych województwach. 2. Podaj przyczynę wyższego współczynnika feminizacji w niektórych województwach. 3. Wymień czynniki wpływające na rozmieszczenie ludności Polski.
Źródło: alk1b40.nastolatek.pl/forum/viewtopic.php?t=17964


Temat: Nierównomierne rozmieszczenie ludności Przyczyny. Gdzie szukać materiałów?
Jakie są przyczyny nierównomiernego rozmieszczenia ludności w Polsce? Muszę uwzględnić czynniki przyrodnicze i pozaprzyrodnicze (np. surowce mineralne, transport, woda, praca, itd.). Które informacje mogą pomóc w tym zadaniu? Nie podawajcie adresów do gotowych wypracowań w serwisach typu "ściąga".
Źródło: forum.ks-ekspert.pl/index.php?showtopic=105124